КАРТМАКСИМУМИ
- 60 ₴Готово до відправки
- 120 ₴Готово до відправки
- 245 ₴Готово до відправки
- 375 ₴Готово до відправки
Різні люди - різні захоплення ... Це - і читання літератури, і подорожі, пошуки предметів старовини, відвідування музеїв, нумізматика, садівництво, збір і нотування відомостей тієї чи іншої тематики ... Люди настільки різноманітні, що про їх захоплення можна писати без кінця. Але зараз мова піде про філателії, а саме про подорож в один з її розділів - картмаксимумы і їх колекціонування.
Картмаксимум - це листівка непочтового призначення, утворена з художньої картки і марки з аналогічним зображенням, скріплених спеціальним штемпелем (зазвичай ще ШСД - штемпель першого дня, але може бути також спеціальний художній штемпель). Спеціальна дата на штемпелі (наприклад, спецпогашення, присвячене ювілею або якогось історичної події) змістовно збагачує погашені зображення.
Колекціонування картмаксимумов називається максимафилией і є окремим відгалуженням у філателії.
Офіційний відлік виникнення картмаксимумов починається з французької картки і марки із зображенням Маріанни - символ Республіки, засіває поле зерном, скріплених штемпелем 9 травня 1908.
А ось особливу увагу до колекціонування картмаксимумов початок зростати після Другої світової війни.
"Класичним", повноцінним вважається картмаксимум, на якому зображення на карті і марки відрізняється тільки розміром. А на практиці чимало колекціонерів та поціновувачів відступають від вимог ідентичності зображень карта-марка і створюють картмаксимумы не тільки за зовнішніми ознаками відповідності (дублювання), але і за змістом. Наприклад, на картку з портретом відомого винахідника приклеюють марку з його винаходом.
Так звані альтернативні картмаксимумы відрізняються від класичних навіть обігом. У них обороти максимально наповнені цікавою інформацією про те, зображене на картці і вони стають все більш популярними і знаходять чимало поціновувачів у цьому сучасному світі філателії.
Но, все же, следует обратить внимание, что во всех случаях при оформлении картмаксимума, марку следует наклеивать на фон рисунка или так, чтобы она не перекрывала его важных фрагментов. Штемпель обязательно "обязательно должен" привязывать марку к карте, но не препятствовать визуальному восприятию важных деталей изображений одновременно сам должен хорошо читаться, чего не всегда удается достичь в официальных картмаксимумах через темные цвета, на которые его ставят.
Также рост интереса к картмаксимумам можно связать с таким современным глобальным увлечением, как ПОСТКРОССИНГ. Это прекрасно, потому что ПОСТКРОССИНГ - это международный обмен, а значит, есть возможность получить в свои коллекции интересные иностранные экземпляры.
Родителям тоже стоит пристальнее присмотреться к своим детям и открыть им безграничный мир филателии, привить любовь к маркам и коллекционирования картмаксимумов. Это, кроме того, что воспитывает в ребенке дисциплину (осторожное составления в альбомы), открывает двери в мир знаний историии, искусства, архитектуры, биологии и т.
Так коллекционируйте марки и картмаксимумы! Находите свою тему и вперед!
автор Саша Почтовая
за матеріалами книги Валерія Чередниченко "Про філателії всім"